st. žačky Bakov-Čakovice

25.09.2014 06:15

Starší žačky A v sobotu 20.9 odehrály svůj první zápas v cestě za dalším mistrovství ČR a v téměř kompletní sestavě (pouze bez kapitánky Nitschové) se nečekalo nic jiného než výhra, i když soupeřem bylo družstvo Čakovic, které bylo v loňské sezoně naším největším konkurentem. Zápas, který byl pro všechny hráčky první po výrazné změně pravidel, probíhal velmi nervózně a opatrně na obou stranách. A i přes obrovské šance našeho týmu se střelecky nedařilo prosadit přes dobře postavenou branku hostí, a tak většina pěkných útočných akcí končila na konstrukci soupeřovi branky. Avšak navzdory velké smůle a nervozitě plynoucí z jisté povinnosti zvítězit se naše děvčata mohla radovat z vydřené, i když velmi těsné výhry 15:13. Za vyzdvihnutí stojí výrazné zlepšení ve hře obrany, skvělé zákroky brankařky a také individuální prosazování v podání nadějných útočnic Bakova.

15 : 13 (7 : 6)

Bartoňová M., Škodová A.

Masaryková A., Kraušnerová L., Kovářová A., Chramostová E., Vančurová B

Vaňková J. (6), Burianová V. (3), Křibská T. (6), Balounová A., Ďuračková L.,

Družstvo starších žaček B, které bylo částečně doplněno hráčkami z družstva A vstoupilo do zápasu se soupeřem z Čakovic podstatně lépe. A již po pár minutách tabule ukazovala skóre 5:0 pro Bakov. Toto „překvapení“ pokračovalo celý první poločas, kde naše o poznání mladší a menší obrana za zády s brankařkou mladších žaček nedala soupeři jedinou příležitost k zakončení a na druhé straně excelovaly svými akcemi útočnice s dokonalou střelbou a hbitými trháky. Skóre vypadalo nadějně a postupně se do hry dostaly všechny hráčky. Z koně nás bohužel v 2. půli druhého poločasu sesadily soupeřovy útočnice, které začaly využívat výšky naší brankařky a bez sebemenší snahy o systém či hru skórovaly z 10 metrů a tím otočily zápas ve svůj prospěch. My jim samozřejmě tuto výhru přejeme. V mých očích však zvítězily hráčky Bakova a myslím, že i v očích všech, kdo mají oči. Díky Holky!

20 : 24 (13:9)