Ani házenkáři přes zimu nespí

25.01.2019 13:15

Starší žáci:

Družstvo starších žáků se první víkend nového ruku zúčastnilo přípravného turnaje v Litvínově. V turnaji se povedlo porazit družstva z Žatce a Řevnic, těsná prohra přišla pouze s Chomutovem, kdy jsme po nevydařeném začátku utkání, kdy jsme po 10ti minutách prohrávali již o 6 branek dotáhli soupeře pouze na konečných 10:12. Během turnaje jsme těžili zejména ze souhry hráčů Zdeňka Čučky a Dominika Prokeše a dobře hrajícího Kryštofa Honce

Bakov : Žatec 21:16 (10:5) branky: Prokeš 10, Čučka Z. 8, Bárta 3

Bakov : Řevnice 22:15 (10:8) branky: Prokeš 15, Čučka Z. 6, Bárta 1

Bakov : Chomutov 10:12 (4:8) branky: Prokeš 5, Čučka Z. 4, Čučka M. 1

Sestava: Grégr – Honc, Holda, Švarc, Volák, Tesařík - Čučka M., Čučka Z. (K), Prokeš, Bárta

Trenéři: Hemzal, Beran - vedoucí družstva: Matohlína

Mladší žáci:

Nejmladší bakovští házenkáři se 19. 1. zúčastnili v Řevnicích 1. kola halového mistrovství ČR, kde si nevedli vůbec špatně. V prvním utkání nás čekal houževnatý soupeř z Mostu, který čekal své jasné vítězství, avšak již kolem desáté minuty začal chápat, že na Bakov zkrátka herně nemá. V utkání skvěle v druhé půli zachytal Jachek a střelecky zářil Michal Čučka. V druhém utkání jsme narazili na vedoucí tým severočeské oblasti, na Žatec. S ním jsme udrželi krok pouze do 15té minuty, kdy bylo skóre 8:8, pak si slabší chvilku vybral náš brankař, kterému do brány propadlo několik smolných balonů a hlavně se házená proměnila ve vybíjenou, kdy jsme 12 minut nevstřelili branku, zato žateckého brankaře jsme trefili zhruba 30krát. Střel na branku jsme měli víc než soupeř, ale nezbylo než uznale přijmout porážku. Jako třetí se proti nám představil rezervní tým Žatce. Vzhledem k šetření sil na poslední zápas proti Řevnicím jsme herně úplně nedominovali, leč i tak z toho byla výhra. Poslední zápas jsme hráli s domácími Řevnicemi. Zápas to byl velice bojovný. Na obou stranách zahrála skvěle obrana, zejména obranné zákroky Černého byly takřka učebnicové. A poté co v průběhu chvíli vedl Bakov, chvíli Řevnice, tak jsme ještě minutu před koncem o branku prohrávali. Dvacet vteřin před koncem však skvělým pasem přes půl hřiště našel Čučka osamoceného Raichla, který se střelecky nemýlil a zápas skončil zaslouženou remízou. O nejlepším družstvu mladších žáků ve středních Čechách tak bude muset rozhodnout druhé kolo halového mistrovství, které se koná v únoru v Mostu.

Bakov : Baník Most 20:13 (11:7) branky: Čučka M. 16, Raichl 1, Hradiský 1, Valkoun 1, Domácí 1

Bakov : TJ Žatec „A“ 11:23 (8:10) branky: Čučka M. 9, Domácí 1, Valkoun 1

Bakov : TJ Žatec „B“ 14:7 (5:5) branky: Čučka M. 9, Valkoun 3, Raichl 2

Bakov : NH Řevnice 11:11 (7:5) branky: Čučka M. 9, Valkoun 1, Raichl 1

estava: Jachek – Brunč, Černý, Tesařík T., Huňka – Čučka M. (K), Valkoun, Domácí, Hradiský, Raichl

Trenér: Beran M.