Bakovské žačky míří opět pro zlato!

08.10.2015 22:24

Sezóna 2015/16 oblastního přeboru je již v plném proudu a Bakovské starší žačky opět

vyrazily neohroženým krokem vstříc prvnímu místu ve Středočeském kraji. Úspěšně zdolaly

nejprve soupeřky ze sousedního Března v poměru 22:11 a poté si na domácí půdě hravě

poradily s družstvem Modřan 22:8.

V Neděli 4. 10. pak odjely na nadstavbový turnaj do Modřan, kde se utkaly znovu s výše

zmíněnými a navíc ještě s družstvem Čakovic.

První zápas proti „domácím“ Modřanům nezačal zrovna vydařeně a po různorodých 25

minutách prohrával Bakov v poločase 11:12. O přestávce tedy došlo k detailnímu rozebrání

chyb a stanovení cílů vstřelit alespoň 25 a obdržet již jen 3 branky. V druhém poločase se již

ukázaly naše dívky, tak jak je známe, a i když dovolily soupeři vstřelit 4 branky, tak nakonec

vybojovaly jednoznačné vítězství 25:16.

Druhý zápas proti Březnu začal již podstatně lépe. A především rychlostní převahou a trháky

jsme si vybojovaly poločasové vedení 12:3. V druhém poločase snad i díky motivaci (vstřelit

alespoň 30 branek) útok ještě o trochu přidal a začalo se více dařit střelecky i soupeři. Zápas

tak skončil sice jednostranně, ale na góly bohatě – 29:12.

K poslednímu zápasu proti nám nastoupily děvčata z Čakovic posilněná o nejlepší střelkyni

z Modřan, což věstilo vyrovnané utkání. Po celkem rozpačité hře na obou stranách jsme

v poločase prohrávali 9:11 a bylo jasné, že je potřeba něco změnit. Do druhého poločasu

dostála obranná sestava změn, které přinesly požadované ovoce a do naší sítě se v druhém

poločase dostaly jen 2 střely. V útoku pak po nalezení receptu na soupeřovu gólmanku došlo

také k zlepšení a zvítězili jsme 20:13.

Dívky tak bez ztráty bodu otestovaly všechny krajové soupeře a mají velmi slibně nakročeno

k dalšímu, již třetímu vítězství v kraji v řadě za sebou. Díky A držíme palce!

Sestava: Pilbauerová – Vančurová, Kovářová, Kaplanová – Bartoňová (7), Nitschová (27),